آموزش DApps در تراست ولت

آموزش DApps در تراست ولت

 

اپلیکیشن غیرمتمرکز یا دپ (dApp) چیست؟

اپلیکیشن غیرمتمرکز که آن را با dApp نشان می‌دهند، برگرفته از عبارت Decentralized Application به معنای «برنامه غیرمتمرکز» است. به‌طور خلاصه، به اپلیکیشن‌ها و برنامه‌هایی دپ گفته می‌شود که به‌جای اجرا روی یک کامپیوتر، روی شبکه بلاک‌چین یا شبکه همتا به‌ همتایی از کامپیوترهای متعدد راه‌اندازی می‌شوند و خارج از حوزه اختیارات و کنترل یک مقام واحد قرار می‌گیرند.

یکی از روش‌های محبوب در تبدیل رمزارزها به صورت غیرمتمرکز، استفاده از گزینه DApps در کیف پول تراست (trust wallet) می‌باشد. کاربران به واسطه مروگرهای نسل سوم وب می‌توانند به پروژه‌های ارائه شده در زمینه Decentralized Applications دسترسی داشته باشند.

در بخش DApps تراست ولت می‌توان انواع صرافی‌های غیر متمرکز را مشاهده کرد. پیشنهاد می‌شود برای دسترسی بهتر به DApps پیش از ورود، از برنامه ای که قصد کارکردن با آن را دارید آگاه باشید چرا که لیست DAppهای ارائه شده هر روز به روز رسانی می‌شوند.

ضمنا پروژه‌های DeFi برای تبدیل ارز در تراست ولت، بسیار کارآمد عمل می‌کنند. محبوب‌ترین پروژه‌های DeFi در حال حاضر Sushi Swap، UniSwap Exchange و Pancake Swap هستند. این پروژه ها تبدیل ارز بر بستر بلاک‌چین‌های Ethereum Classic ،Smart Chain ،Ethereum ،Thunder Token ،POANetwork ،GoChain ،TomoChain و Callisto را فراهم می‌کند.

 

آشنایی با نحوه کار گزینه DApps در trust wallet

در این قسمت به مثالی از نحوه ارتباط با اپلیکیشن Pancake Swap در بخش DApps کیف پول تراست ولت می‌پردازیم.

1. برای استفاده از این قابلیت ابتدا کیف پول تراست ولت خود را باز کرده و از قسمت نوار پایین گزینه DApps را انتخاب کنید.

2. از بخش DeFi، اپلیکیشن PancakeSwap را انتخاب کنید.

پس از انتخاب برنامه مورد نظر گزینه Connect را انتخاب کرده و از بین کیف پول‌های ارائه شده کیف پول تراست را انتخاب می‌نمایید. سپس گزینه ارتباطی از شما می‌خواهد برای فعال کردن ولت روی پنکیک سوآپ، 15.9 دلار پرداخت کنید.

3. همانند ارسال رمزارز در کیف پول می‌توانید از این قسمت میزان و نوع رمزارزی که می‌خواهید خرید و فروش کنید را مشخص کنید.

4. از این قسمت ارز مقصد خود را را تعیین کنید.

پس از مطمئن شدن از اطلاعات وارد کرده گزینه Swap را تایید کنید و وارد مرحله انتهایی تایید مشخصات شوید و گزینه ارسال را انتخاب کنید، سپس در صفحه جدید عبارت View On BscScan مشاهده خواهید کرد.

پس از تایید کردن گزینه مذکور رسید تراکش شما قابل مشاهده خواهد بود و قادر خواهید بود تا در کیف پول PancakeSwap خود مقدار رمزارز دریافتی خود را مشاهده کنید.

امید است این مطالب برای شما مفید بوده باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر، به صفحه اینستاگرام ما به نشانی parsipay_org@ مراجعه نمایید.